Möjlighet för gäster att skriva inlägg har länge varit avstängt på grund av missbruk och spam, men i och med den nya forumprogramvaran är det nu påslaget igen. Se till att inte missbruka detta, för då kan det behöva stängas av igen.
Citat från: Skokaka skrivet 17 januari 2023 kl. 22:21:33Öh, är detta inte i fel tråd?...Ja.
Citat från: gstone skrivet 17 januari 2023 kl. 22:19:10Fler väldigt dåliga animerad filmer.Öh, är detta inte i fel tråd?...
![]()
Citat från: Lillefot skrivet 6 januari 2023 kl. 22:11:33Nog kan trådens titel tolkas som "elakartad", men jag anser inte att det är så påtagligt att det är en anledning till att tråden ska tas bort/låsas.
Och så länge man som postare ändå försöker motivera varför man tycker en röstskådespelare inte passade i en viss roll, och inte bara slänger ut sig personangrepp eller rena förolämpningar (exempelvis "X är en riktig sopa"), så tycker inte jag att det finns något problem.
Citat från: gstone skrivet 6 januari 2023 kl. 22:05:20Den är lite elakNog kan trådens titel tolkas som "elakartad", men jag anser inte att det är så påtagligt att det är en anledning till att tråden ska tas bort/låsas.
Citat från: Skokaka skrivet 6 januari 2023 kl. 16:40:44Varför?Den är lite elak
Citat från: gstone skrivet 6 januari 2023 kl. 14:25:01Kankse man borde låsa tråden ?Varför?
Citat från: Steffan Rudvall skrivet 19 juli 2022 kl. 00:41:58Jag har alltid tyckt att Steve Kratz bör vara det självklara valet för en svensk Homer.Här är några till som kunde passa som Homer:
Citat från: gstone skrivet 14 december 2022 kl. 19:33:18Jag tycker faktiskt dom tre var rätt bra
Citat från: Adam skrivet 16 juli 2022 kl. 11:23:36Mina i urval (än så länge i enbart svenska dubbningar):Jag tycker faktiskt dom tre var rätt bra
* Christer Nerfont som vuxna Kovu i Lejonkungen 2: Simbas skatt
- Motivering: Han lät platt, livlös, och inte det minsta engagerad.
* Jonas Malmsjö som Larry Daley i Natt på museet
- Motivering: Jonas lät i mina öron för ung, återigen, och hade dessutom ett opassande ljust tonläge i rösten för att ens efterlikna Ben Stiller.
* Björn Granath som Reginald i Natt på museet
- Motivering: Björn var utan tvivel en av våra mest begåvade skådespelare och dubbare, men när det gällde att dubba afroamerikaner, som Bill Cobbs i det här fallet, var han i stort sätt en besvikelse, då även han knappast lät en aning lik skådisen.
Citat från: Will Stewart skrivet 29 november 2022 kl. 20:06:03Vem är Jojje?
Du skrev inte varifrån den kom.
Citat från: Will Stewart skrivet 29 november 2022 kl. 20:06:03Vem är Jojje?Dennis kompis i gamla Dennis The Menace(Vet int vem som spelar honom i den senare serien)
Du skrev inte varifrån den kom.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 31 augusti 2020 kl. 23:42:27>Anna-Lotta Larsson som Jojje: Alldeles för feminin, det hade varit bättre att anlita en pojke att spela honom!Vem är Jojje?