Beavis och Butthead:
https://www.youtube.com/watch?v=mQ6LkoLgvMI&ab_channel=DubbKlubben
https://www.youtube.com/watch?v=mQ6LkoLgvMI&ab_channel=DubbKlubben
Möjlighet för gäster att skriva inlägg har länge varit avstängt på grund av missbruk och spam, men i och med den nya forumprogramvaran är det nu påslaget igen. Se till att inte missbruka detta, för då kan det behöva stängas av igen.
Denna sektion låter dig visa alla inlägg som denna medlem har skrivit. Observera att du bara kan se inlägg gjorda i tavlor som du har tillgång till.
Visa inläggCitat från: Steffan Rudvall skrivet 29 juli 2022 kl. 18:05:40Gstone har berättat för mig att det är han som skrivit rollistan på Wikipedia, Så vad är din källa? Hur vet vi att det du skriver stämmer?Jag hade ingen extern källa som referens, men jag skrev majoriteten av den listan ur minnet.
Citat från: MOA skrivet 30 augusti 2020 kl. 19:51:42Håller med. Enligt min åsikt är Sun Studios dubbning av TMNT i sin helhet fruktansvärd, men rollplaceringen av Nina som Krang sticker ut i detta avseende. Krang ska ju vara en stridslysten diktator från en annan dimension, och är dessutom en manlig karaktär. Nina får honom att låta mer som en alkoholiserad medelålders morsa som inte orkar hålla reda på sina småbarn. Sedan är det den där överdrivna stockholmskan på det.
Ett skräckexempel e Nina Gunke som Krang
Citat från: Disneyfantasten skrivet 20 juni 2022 kl. 11:04:21Jag vill faktiskt minnas att han nämnde Scooby-Doo som sin paradroll i Hedlunds podd. Det har varit bland de första rollerna han har nämnt när han berättat om figurer han har dubbat för andra. Så du har nog rätt om den. Sedan brukar han även nämna Gargamel i sammanhangen, så de skulle kunna vara hans två favoriter.
Steve Kratz TROR jag kan vara Scooby-Doo.