Efter uppgradering av forumprogramvaran saknas vissa äldre bifogade filer just nu. Vi beklagar detta och arbetar med att lösa problemet.
Citat från: gstone skrivet Idag kl. 09:23:18Allt är helt galetDet håller jag helt med om, men än så länge vet vi ju inte mycket om vare sig gärningsmannen eller hans motiv, så vi får väl avvakta lite tills vi vet mer.
man kan ju inte gå runt och skjuta folk , även om dom är så fruktansvärd och onda som Donald Trump
trump må vara en hemsk skithög , men vi lever i ett civiliserat samhälle, vi kan inte bara gå och skjuta folk vi ogillar, det är ju vansinnigt !
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet Idag kl. 01:04:42Nja, riktigt så var det ju inte - det var snarare sannolikt ett försök att skjuta honom, men han fick inte en skråma och var väl inte ens i samma rum som gärningsmannen.Allt är helt galet
Däremot känns det ju mest som tur att ingen oskyldig dog, då det skedde när det var hundratals journalister i Vita Huset (däribland SVTs två utrikeskorrespondenter i USA) - minst sagt farligt.
Citat från: gstone skrivet Igår kl. 20:00:42dpnald trump blev skjuten idagNja, riktigt så var det ju inte - det var snarare sannolikt ett försök att skjuta honom, men han fick inte en skråma och var väl inte ens i samma rum som gärningsmannen.
Citat från: MOA skrivet 17 april 2026 kl. 21:01:49Är du galen gstone? Tommy Nilsson är hur levande som helst & så rolig som Big Chris att jag skrattar ihjäl mig. Psykos?Tur
Citat från: gstone skrivet 17 april 2026 kl. 20:48:30tommy nillson?Är du galen gstone? Tommy Nilsson är hur levande som helst & så rolig som Big Chris att jag skrattar ihjäl mig. Psykos?
Citat från: MOA skrivet 17 april 2026 kl. 20:32:21Vet du inte? Han gick bort för 5 år sedan sorgligt nogtommy nillson?
Citat från: gstone skrivet 17 april 2026 kl. 20:03:42ursäktaVet du inte? Han gick bort för 5 år sedan sorgligt nog
Citat från: MOA skrivet 17 april 2026 kl. 19:32:37Vem skulle fyllt 80 år i år?ursäkta
Citat från: gstone skrivet 17 april 2026 kl. 18:14:23dock blir få människor hundra årVem skulle fyllt 80 år i år?
Citat från: MOA skrivet 17 april 2026 kl. 14:14:55Tror alla att vi kände samma sorg den dagendock blir få människor hundra år
Citat från: MOA skrivet 17 april 2026 kl. 14:14:55Tror alla att vi kände samma sorg den dagenfast jag är glaf för jag fyller år snart
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 16 april 2026 kl. 01:12:25Men såvitt jag förstår har väl Sony bara skött om den fysiska distributionen, medan Disney själva ansvarat för authoring och mastring...? Då är frågan om även Sony kommer ta över authoring/mastring och pressning, eller om Disney kommer outsourca det till något annat företag...?Jag har inte full koll på vad authoring och mastring innebär, men enligt de artiklar jag har läst sköter Sony både produktion och distribution.