På grund av kraftiga återkommande överbelastningsattacker har jag tvingats införa automatiska blockeringar av besök som laddar många sidor under kort tid. Förhoppningsvis ska inga oskyldiga besökare drabbas av detta, men om du får felmeddelanden eller märker att sajten är död i en timme, så skicka e-post till , så får jag skruva ner inställningarna.
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet Idag kl. 20:43:08Nej, det är Iyuno - jag har precis fått creditlista.Bli inte arg på mig

Citat från: gstone skrivet Idag kl. 14:39:03Jag tror Eurotroll dubbat Minioner och monsterNej, det är Iyuno - jag har precis fått creditlista.
Citat från: gstone skrivet 28 juni 2026 kl. 17:47:32Visa live action remakes tycker jag faktiskt är bättre än det animerade orginaletDet finns iallafall ett sådant fall för mig, nämligen Asterix och Obelix Möter Caesar (som är en nyfilmatisering av Asterix Gallernas Hjälte).
Dock långt i från alla


Citat från: gstone skrivet 16 juni 2026 kl. 10:27:26Jag har väldigt starka känslorTro mig, det har jag också.
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 14 juni 2026 kl. 03:05:45Det var väl ändå att generalisera och överdriva lite för mycket. Jag hade själv inte velat göra det, men vi måste ändå ha respekt för att barn med Downs syndrom kräver mycket mer av föräldrarna; så att den eller de kanske gjort bedömningen att de inte skulle klara av att ta hand om barnet - i synnerhet om det rör sig om en ensamstående mamma eller att andra omständigheter skulle göra det svårt att hinna ta hand om barnet på bästa sätt.
Ja, rentav ganska många länder i världen; i varierande grad - allt från totalförbud till kraftiga inskränkningar i aborträtten.