Forumnyheter:

Möjlighet för gäster att skriva inlägg har länge varit avstängt på grund av missbruk och spam, men i och med den nya forumprogramvaran är det nu påslaget igen. Se till att inte missbruka detta, för då kan det behöva stängas av igen.

Huvudmeny

Skriv svar

Meddelandet har följande fel som måste rättas till innan du kan fortsätta:
Varning: Det har inte skrivits nya inlägg i detta ämne på 120 dagar.
Om du inte är säker på att du faktiskt vill svara i det här ämnet, så bör du överväga att istället starta ett nytt ämne.
Begränsningar: 10 per inlägg (10 återstår), Maximal total storlek 13,67 MB, maximal storlek per fil 13,67 MB
Kryssa av de bifogade filer du inte längre vill bifoga
Klicka eller dra filer hit för att bifoga dem.
Andra tillval
Verifiering:
Lämna detta fält tomt:
Skriv in bokstäverna som syns på bilden
Lyssna på bokstäverna muntligt / Begär en ny bild

Skriv in bokstäverna som syns på bilden:
Vilka är de tre första bokstäverna i alfabetet?:
Kortkommandon: ALT+S för att skicka/posta eller ALT+P för att förhandsgranska

Ämnessammanfattning

Skrivet av Lillefot
 - 15 juli 2022 kl. 20:32:07
Blir svårt att uttala mig, då den enda live-action remaken från Disney som jag har sett är Dumbo från 2019.

Får bli cirkusdirektören, jag gillade hur de framställde honom som mer resonlig och sympatisk jämfört med 40-tals filmen (även om han aldrig var en "skurk" på det sättet), och han brydde sig om både djuren och sina medarbetare.
Spoiler
Om man bortser från scenen där han försöker få Fru Jumbo såld.
[close]

Skrivet av moviefan
 - 15 juli 2022 kl. 20:14:11
Gillar att Jasmine skrevs om till 2019 Aladdin.  I spelfilmen vill hon bli sultan, karaktären är djupare och starkare.  Låten Speechless passar henne utmärkt.  Vad anser ni om utveckling av karaktärerna i spelfilms versionerna av klassikerna ? Aladdin 2019 är inte så lik animerade originalet, tillskillnad från Lejonkungen.  Gillar ni att de gör om karaktärerna i spelfilmerna, med tanke på hur de är i animerade ?