Då forumet använder sig av databasen Stop Forum Spam för att blockera kända spammare finns det en liten risk att oskyldiga drabbas av detta, som råkar ha samma IP-adress som kända spammare har haft. Om du är en av dem och inte lyckas att skriva inlägg på forumet, följ denna länk för att ta bort blockeringen, eller skicka e-post till med din IP-adress.
Citat från: Mathilda Gustafsson skrivet 14 maj 2024 kl. 22:16:14Nu funkar allting som det ska till 100% ingen varningstexter och sångtexterna läggs till direktDet var skönt att höra.![]()
https://www.dubbningshemsidan.se/sangtexter/visasang.php?sang=611
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 14 maj 2024 kl. 21:56:53Nu hoppas jag att jag har löst det också, hade klantat mig på ett ställe i koden...Nu funkar allting som det ska till 100% ingen varningstexter och sångtexterna läggs till direkt
Citat från: Mathilda Gustafsson skrivet 14 maj 2024 kl. 21:53:19Allt funkar nu, för sångtexterna dök faktiskt upp trots det fick jag dock en varningstext.Nu hoppas jag att jag har löst det också, hade klantat mig på ett ställe i koden...
Warning: preg_match(): Empty regular expression in /var/www/html/sangtexter/laggtill.php on line 64
https://www.dubbningshemsidan.se/sangtexter/visasang.php?sang=610

Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 14 maj 2024 kl. 21:19:38Det var lättare än jag trodde att göra om, så nu ska sidan fungera igen - testa gärna och se att allt funkar nu.Allt funkar nu, för sångtexterna dök faktiskt upp trots det fick jag dock en varningstext.
Citat från: Mathilda Gustafsson skrivet 14 maj 2024 kl. 19:07:10Försökte ladda upp en sångtext men fick felmeddelandeDet var lättare än jag trodde att göra om, så nu ska sidan fungera igen - testa gärna och se att allt funkar nu.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function eregi() in /var/www/html/sangtexter/laggtill.php:64 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/html/sangtexter/laggtill.php on line 64


Citat från: moviefan skrivet 10 mars 2024 kl. 15:03:17Försökte idag lägga till sångtexten Jag viker mig aldrig, från Aladdin 2019. Men det gick inte, det står error. Varför går det inte ?Aj då, tack för att du sa till. Det kanske har uppstått något kompatibilitetsproblem i samband med uppgradering av PHP på servern, då jag vet att det har fungerat och jag inte har ändrat något sedan dess. Jag undersöker saken, och försöker åtgärda det så fort som möjligt.


Citat från: Disneyfantasten skrivet 15 oktober 2022 kl. 23:03:49Vissa filmer saknas helt på sidan, däribland Rock-A-Doodle, Pingvinen och Lyckostenen, Ferngully Den Sista Regnskogen...Då kan du väl själv lägga in sångtexter därifrån? Hela vitsen med Sångtextsregistret har varit att jag inte ska behöva göra alltför mycket, utan att det ska leva sitt eget liv genom att alla kan lägga in sångtexter där.
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 22 juni 2019 kl. 19:43:07Den laddade om samma sida, det var det enda som hände
Fick du något felmeddelande, eller laddade den om samma sida i tystnad? Eller vad exakt hände?
Citat från: Daniel Hofverberg skrivet 22 juni 2019 kl. 17:07:51Jag använde Microsoft Edge
Fick du något felmeddelande, eller vad exakt var det som hände? Vilken webbläsare använde du, och har du testat med mer än en?
Jag har inte lyckats återskapa problemet härifrån, så jag skulle behöva mer information för att kunna hitta felet.
