På grund av kraftiga återkommande överbelastningsattacker har jag tvingats införa automatiska blockeringar av besök som laddar många sidor under kort tid. Förhoppningsvis ska inga oskyldiga besökare drabbas av detta, men om du får felmeddelanden eller märker att sajten är död i en timme, så skicka e-post till , så får jag skruva ner inställningarna.
Citat från: gstone skrivet 23 november 2025 kl. 07:35:04Faktiskt dom två bästa dubbarna i Danmark är nog Pia Rosenbaum och Vigga BroMen Kit Eichler och Judith Rothenborg är god trea och fyra

Citat från: DingoPictures2005 skrivet 21 april 2025 kl. 11:17:27Om du snackar om Aristocats så definitivt ja.Lika dålig som vem som nu spelar Kung Koopa i Super Mario Bros Super Shows VHS dubb, lika dålig som svenska, uegh!
Den norska omdubben är ren öroncancer, Paul-Åge som O'Malley är fruktansvärd.
Citat från: MOA skrivet 21 april 2025 kl. 11:04:30Helgerån? Norge måste begått det största helgerånet!Om du snackar om Aristocats så definitivt ja.
Citat från: BPS skrivet 21 april 2025 kl. 10:34:27För danskarna är det nästan helgerån att dubba om Ove det kan man se på kommentarsfältet till exempel till diverse danska Lucky Luke avsnitt och filmer som dubbade om för DVD. De flesta kommentarerna handlar om att det är fel röster och att de vill ha tillbaks Oves dubbning.😔, Yes Ove är en legendarisk skådespelare 😊.
Citat från: BPS skrivet 21 april 2025 kl. 10:34:27För danskarna är det nästan helgerån att dubba om Ove det kan man se på kommentarsfältet till exempel till diverse danska Lucky Luke avsnitt och filmer som dubbade om för DVD. De flesta kommentarerna handlar om att det är fel röster och att de vill ha tillbaks Oves dubbning.Helgerån? Norge måste begått det största helgerånet!
Citat från: DingoPictures2005 skrivet 21 april 2025 kl. 10:27:28Aristocats blev tyvärr omdubbad i Danmark.För danskarna är det nästan helgerån att dubba om Ove det kan man se på kommentarsfältet till exempel till diverse danska Lucky Luke avsnitt och filmer som dubbade om för DVD. De flesta kommentarerna handlar om att det är fel röster och att de vill ha tillbaks Oves dubbning.
Visst den danska omdubben är inte alls lika bedrövlig som den norska, Men ändå synd att Ove Sprogøe blev omdubbad.
Älskar Ove som Egon Olsen.
Citat från: gstone skrivet 11 januari 2016 kl. 17:18:27Har några Disney filmer dubbats om i Danmark ? och i så fall vilka ? och när ?Aristocats blev tyvärr omdubbad i Danmark.