På grund av kraftiga återkommande överbelastningsattacker har jag tvingats införa automatiska blockeringar av besök som laddar många sidor under kort tid. Förhoppningsvis ska inga oskyldiga besökare drabbas av detta, men om du får felmeddelanden eller märker att sajten är död i en timme, så skicka e-post till , så får jag skruva ner inställningarna.
Citat från: Nighty11x skrivet 7 maj 2026 kl. 21:32:26Tycker det låter som om det är Christian Hedlund som spelar berättaren i början och Joakim Jennefors som regissören, jag kan dock ha fel om både och. Goomis röst känner jag igen men jag kommer inte ihåg vem det är.Tror du har rätt angående Hedlund och Jennefors. Osäker kring Goomi, tror kanske på Anton Olofson Raeder, alternativt Lawrence Mackrory med tanke på hur han lät som nerkrympta Bowser.
Citat från: Nighty11x skrivet 7 maj 2026 kl. 21:32:26Tycker det låter som om det är Christian Hedlund som spelar berättaren i början och Joakim Jennefors som regissören, jag kan dock ha fel om både och. Goomis röst känner jag igen men jag kommer inte ihåg vem det är.tycker också det låter som Christian Hedlund
Minionerna verkar inte ha några repliker som behövt översättas hittils dock.
Citat från: gstone skrivet 7 maj 2026 kl. 20:03:34Här är den nya trailern dubbade till svenskaTycker det låter som om det är Christian Hedlund som spelar berättaren i början och Joakim Jennefors som regissören, jag kan dock ha fel om både och. Goomis röst känner jag igen men jag kommer inte ihåg vem det är.
Citat från: Pikachu skrivet 10 februari 2026 kl. 14:37:35Vad jag vet så brukar sånt här ändras en hel del när det kommer till lanseringen av filmer om vilken dag de har premiär.det var ett rtryck fel
Citat från: Simon Axelsson skrivet 9 februari 2026 kl. 22:09:26Det står onsdag 1 juli 2026...?när jagollad stod det r onsdag 1 juli 2026. och filmen var efter alla andra filmer, men det var nog bara ett tryckfel
Citat från: Simon Axelsson skrivet 9 februari 2026 kl. 22:09:26Det står onsdag 1 juli 2026...?inte sist jag kollade !
Citat från: gstone skrivet 9 februari 2026 kl. 21:23:25Kan det här vertkligen stämma ?Det står onsdag 1 juli 2026...?
https://www.filmstaden.se/film/minioner-monster/
Premiär torsdag 1 juli 2027![]()