På grund av kraftiga återkommande överbelastningsattacker har jag tvingats införa automatiska blockeringar av besök som laddar många sidor under kort tid. Förhoppningsvis ska inga oskyldiga besökare drabbas av detta, men om du får felmeddelanden eller märker att sajten är död i en timme, så skicka e-post till , så får jag skruva ner inställningarna.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Någonting säger mig att det antagligen kommer att bli andra röster än i de tidigare filmerna, men att Manny kommer byta röst är oundvikligt eftersom Björn Granath gick bort 2017.Jag ser inte varför de skulle byta ut rösterna till andra än Manny. Buck har ju förvisso haft olika svenska röster i alla filmer han har varit med i, så där är det ju betydligt mer oklart.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 21:36:08Du har inte fel, men ingen kan heller hindra mig från att styra över mina egna ordnings-sinnen, och det tycker jag känns bra, eftersom jag trivs allra bäst när jag har frihet.för all del![]()
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 21:36:08Du har inte fel, men ingen kan heller hindra mig från att styra över mina egna ordnings-sinnen, och det tycker jag känns bra, eftersom jag trivs allra bäst när jag har frihet.Jag tycker du har ett bra förhållningssätt, Disney är Disney, Pixar är Pixar och så vidare. Så vi behöver inte förvänta oss att Princess Leia ska dyka upp tillsammans med Disneyprinsessorna eller att Kalle Anka ska bli bästa vän med Chewbacca för att ingen förstår vad de säger.![]()
Citat från: gstone skrivet 4 juni 2026 kl. 19:25:49Jag medger att jag håller med , men tvyvär kunde ju ingen av oss stoppa sammanslagningenDu har inte fel, men ingen kan heller hindra mig från att styra över mina egna ordnings-sinnen, och det tycker jag känns bra, eftersom jag trivs allra bäst när jag har frihet.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Har fortfarande svårt att koppla Lucas, Marvels och Fox till Disney (till skillnad från Pixar), men jag gillar Ice Age filmerna, så jag kommer att se filmen iallafall.Dom kanske tar några av personerna som gjort rollerna i dataspelen på svenska
Någonting säger mig att det antagligen kommer att bli andra röster än i de tidigare filmerna, men att Manny kommer byta röst är oundvikligt eftersom Björn Granath gick bort 2017.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Har fortfarande svårt att koppla Lucas, Marvels och Fox till Disney (till skillnad från Pixar), men jag gillar Ice Age filmerna, så jag kommer att se filmen iallafall.Vi kan ju alltid posta förslag på nya röster till Ice Age karantäema i tråden i fall någon på forumet har bra idéer
Någonting säger mig att det antagligen kommer att bli andra röster än i de tidigare filmerna, men att Manny kommer byta röst är oundvikligt eftersom Björn Granath gick bort 2017.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Någonting säger mig att det antagligen kommer att bli andra röster än i de tidigare filmerna, men att Manny kommer byta röst är oundvikligt eftersom Björn Granath gick bort 2017.Trist om alla bytsut
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Har fortfarande svårt att koppla Lucas, Marvels och Fox till Disney (till skillnad från Pixar), men jag gillar Ice Age filmerna, så jag kommer att se filmen iallafall.Är ju trist att blue sky behövde stängas
.
Citat från: Disneyfantasten skrivet 4 juni 2026 kl. 19:13:42Har fortfarande svårt att koppla Lucas, Marvels och Fox till Disney (till skillnad från Pixar),Jag medger att jag håller med , men tvyvär kunde ju ingen av oss stoppa sammanslagningen

Citat från: gstone skrivet 23 oktober 2025 kl. 21:53:45Crash & Eddie är döda i filmen som dom kommer inte vara medInte bekräftat.
folk ogillade verkligen deras egen film..............
så dom dödad karaktärerna