Forumnyheter:

Då forumet använder sig av databasen Stop Forum Spam för att blockera kända spammare finns det en liten risk att oskyldiga drabbas av detta, som råkar ha samma IP-adress som kända spammare har haft. Om du är en av dem och inte lyckas att skriva inlägg på forumet, följ denna länk för att ta bort blockeringen, eller skicka e-post till med din IP-adress.

Huvudmeny

Skriv svar

Meddelandet har följande fel som måste rättas till innan du kan fortsätta:
Varning: Det har inte skrivits nya inlägg i detta ämne på 120 dagar.
Om du inte är säker på att du faktiskt vill svara i det här ämnet, så bör du överväga att istället starta ett nytt ämne.
Begränsningar: 10 per inlägg (10 återstår), Maximal total storlek 13,67 MB, maximal storlek per fil 13,67 MB
Kryssa av de bifogade filer du inte längre vill bifoga
Klicka eller dra filer hit för att bifoga dem.
Andra tillval
Verifiering:
Lämna detta fält tomt:
Skriv in bokstäverna som syns på bilden
Lyssna på bokstäverna muntligt / Begär en ny bild

Skriv in bokstäverna som syns på bilden:
Vilket land ligger precis väster om Sveriges fastland?:
Kortkommandon: ALT+S för att skicka/posta eller ALT+P för att förhandsgranska

Ämnessammanfattning

Skrivet av Kust
 -  5 november 2025 kl. 16:54:36
Citat från: Fred skrivet 26 oktober 2025 kl. 05:33:40Långsökt kanske, men påminner lite om Sixteen Tons Of Hardware med Bodies Without Organs.
Nä var inte den musik videon
Skrivet av Fred
 - 26 oktober 2025 kl. 05:33:40
Citat från: Kust skrivet 22 oktober 2025 kl. 17:43:23Hejsan leter efter en musik video som gick på SVT ca ~2006 - 2009  Handlar om en man som har otur som sedan Faller ner i en barnvagn som rullar ner för en backe. Sedan så hoppar man till där det är en scen som har olika nivåer och helt plötsligt så brakar manen igenom väggen till scenen där det är en kvinnlig artist som spelar in en musik video / sjunger sin låt. och så börjar mannen röra sig till låten.  Tror låten var på engelska. Men själva videon innan kan ha varit Sverige. Tror det inte var någon musik förrns han brakade in genom väggen. Kommer tyvärr inte ihåg så mycket mer. Tror mannen hade en rock samt en typ a 50 tals hatt.
Långsökt kanske, men påminner lite om Sixteen Tons Of Hardware med Bodies Without Organs.
Skrivet av Kust
 - 22 oktober 2025 kl. 17:43:23
Hejsan leter efter en musik video som gick på SVT ca ~2006 - 2009  Handlar om en man som har otur som sedan Faller ner i en barnvagn som rullar ner för en backe. Sedan så hoppar man till där det är en scen som har olika nivåer och helt plötsligt så brakar manen igenom väggen till scenen där det är en kvinnlig artist som spelar in en musik video / sjunger sin låt. och så börjar mannen röra sig till låten.  Tror låten var på engelska. Men själva videon innan kan ha varit Sverige. Tror det inte var någon musik förrns han brakade in genom väggen. Kommer tyvärr inte ihåg så mycket mer. Tror mannen hade en rock samt en typ a 50 tals hatt.