Varför blev inte Teen Titans utgiven på DVD i Sverige medans i Norge så har volym 1 - 3 blivit utgiven med Norsk tal utan Svensk tal? Är inte Norden en gemensam marknad? Varför är vissa titlar från Warner Bros så blandad? Familjen Flinta är ett exempel medans Teen Titans är ett annat exempel, inte bara det men vissa av DVD utgåvorna har inte dom andra nordiska dubbningarna (Familjen Flinta säsong 2) medans det saknas Svensk tal i andra DVD utgåvor som inte är utgivna i Sverige (Teen Titans volym 1 - 3). Vad orsakar situationen när det gäller alla dom här DVD utgåvorna och att vissa titlar inte finns i Sverige, Norge eller Danmark beroende på vilken titel det är?
WB är slarvigare än Disney.
en del av den nya serien finnas på dvd i sverige
https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-robin-and-friends-1.php (https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-robin-and-friends-1.php)
https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-starfire-and-friends-1.php (https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-starfire-and-friends-1.php)
https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-cyborg-and-friends-2.php (https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-cyborg-and-friends-2.php)
https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-beast-boy-and-friends-1.php (https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-beast-boy-and-friends-1.php)
https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-raven-and-friends-1.php (https://www.kvarnvideo.se/se/art/teen-titans-go-raven-and-friends-1.php)