Forumnyheter:

Efter uppgradering av forumprogramvaran saknas vissa äldre bifogade filer just nu. Vi beklagar detta och arbetar med att lösa problemet.

Huvudmeny

Visa inlägg

Denna sektion låter dig visa alla inlägg som denna medlem har skrivit. Observera att du bara kan se inlägg gjorda i tavlor som du har tillgång till.

Visa inlägg

Inlägg - AngeliqueAllen

#1
Off-topic / SV: Coronaviruset
6 mars 2024 kl. 18:35:52
Absolut, att stärka ditt immunförsvar är en viktig del av att skydda dig mot viruset. En balanserad kost rik på vitaminer och mineraler, regelbunden motion, tillräckligt med sömn och att undvika stress är grundläggande för ett starkt immunförsvar. Tänk också på att hålla dig välinformerad från pålitliga källor. För den som söker ytterligare information om att navigera genom dessa utmanande tider, rekommenderar jag att besöka https://chernobylstory.com/se/ för insikter som, även om de inte direkt relaterar till COVID-19, kan ge perspektiv på hantering av kriser. Kom ihåg att mental hälsa också spelar en stor roll i ditt allmänna välbefinnande, så var noga med att också ta hand om ditt psykiska mående
#2
Det känns spontant sett inte helt rätt att följa denna forumtråd vad gäller höjder på lastbilar, speciellt inte om man ska gå på den lagliga höjden för lastbilar och andra fordon, om man ska ut på kontinenten och köra. Jag har många års erfarenhet av att köra lastbil, men då främst i Sverige, där det som nämns i tråden är betydligt enklare att följa de regulationer och skyltning som finns. Är du sugen på att börja köra lastbil eller varför frågar du detta helt random? Jag kan skicka en hemsida som kanske kan sukta dig ännu mer att joina lastbils-chaffisarna! Haha https://www.truck1eu.se/