Forumnyheter:

Då forumet använder sig av databasen Stop Forum Spam för att blockera kända spammare finns det en liten risk att oskyldiga drabbas av detta, som råkar ha samma IP-adress som kända spammare har haft. Om du är en av dem och inte lyckas att skriva inlägg på forumet, följ denna länk för att ta bort blockeringen, eller skicka e-post till med din IP-adress.

Huvudmeny

Skitsnacktråden

Startat av Adam Larsson, 29 september 2020 kl. 17:12:06

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.

Lilla My

Citat från: Hey Arnold på svenska skrivet 15 februari 2021 kl. 22:40:22
Mer förtal.

Du har ju dock skrivit att du är nationalist? Är du inte det helt plötsligt? xD

MOA


MOA

Citat från: Scoobydoofan1 skrivet 16 februari 2021 kl. 20:33:41
Så vem mer är irriterad över körkort boken? Hörde av kusinen att den är 300 sidor lång och den första delen är om bilen. Hur mycket ska man plugga för det?


Hur mycket måste man veta om motorn och bilen för att få godkänt på den teoretiska delen av provet?
Jag tar körkort nästa år

Jabberjaw

Kan man inte vara lite av varje då?  Både kommunist och lite vänster och lite go och glad. Varför måste man vara antingen det ena eller andra bara för att politikerna och media håller på och ställer folket mot varandra i olika högar....

Ni skrämmer bort vanligt folk som besöker detta forumet och vill läsa om dubbningar och tecknade filmer med era tramstrådar.

MOA

Håller faktiskt med Jabberjaw

Jabberjaw

Citat från: Hey Arnold på svenska skrivet 17 februari 2021 kl. 18:41:06
Politik är idiotiskt och därför är det förvirrande, och kompromiss är skräp, för det gör så att folk aldrig för politiken som dem röstade på.
Men förstås demokrati handlar aldrig om folkstyre, för svenska folket har väl inte röstat på att betala så mycket skatt och får inget tillbaka.

Så sant..  är väldigt lätt att sitta i sitt luftslott för 10 miljoner och sitta och säga att alla andra kommuner och människor måste göra "mer", och att det ska vara höjda skatter hela tiden. När man själv sitter på en fastighet betald av skattebetalarna och massa svammel och lögner om löften som man vet aldrig kommer att kunna bli verklighet.

Om alla poliser, sjuksköterskor, läkare, hantverkare och samhällsnyttiga människor tog sina yrken och flyttade till ett eget samhälle där bara dom som gör något får ta del av kakan. Så skall vi se hur länge extrem vänstern , socialdemokraterna (inkl alla dess anhängare) klarar sig.


Men börjar man gnotta ner sig i alla dessa spekulationer och skandaler så blir man tyvärr helt koko. Därför som tecknat var bäst på 80 och 90-talet, innan allt blev så himla märkvärdigt. När barn fick vara barn och leka med actionfigurer och växa upp normalt utan en ipad med sociala medier i handen och ett HBTQ häfte i andra handen. Blir liksom bara pannkaka allt eftersom människor börjar förlita sig på regeringen och media och inte kan tänka själva, eller iallafall vara lite källkritisk till något som faktiskt tjänar på klick/visningar och "divided people".  :) :D




MOA

Citat från: Scoobydoofan1 skrivet 17 februari 2021 kl. 20:01:26
Du har rätt om det där, men vi har också fått ett par bra serier från cartoon network under början av 2000 talet. Politisk så är hela grejen hopplös, se bara på Grekland och sydeuropeiska länder som är bara i skuld 24/7. Dom har det ännu värre och ännu sämre.
Tur att vi int bor där

MOA


MOA


MOA


Steffan Rudvall



Steffan Rudvall


MOA

Jag vill supa,jag vill dricka 3 vinflaskor på raken,jag kommer bli helfull & de kommer bli bra

MOA