Forumnyheter:

På grund av kraftiga återkommande överbelastningsattacker har jag tvingats införa automatiska blockeringar av besök som laddar många sidor under kort tid. Förhoppningsvis ska inga oskyldiga besökare drabbas av detta, men om du får felmeddelanden eller märker att sajten är död i en timme, så skicka e-post till , så får jag skruva ner inställningarna.

Huvudmeny

Rästskådspelar priser

Startat av gstone, 11 november 2018 kl. 11:48:02

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.

gstone

Jag tycker der är på tiden att det kommer en Oscar kategori för röstskådspelri eller att röst roller nomineras i dom vanliga skådespelar kategorierna. Detta måst hände det är många oscar värda röster roller spicelet i Pixar filmer. Jag tycker akademin borde nominera röstskådespelare i dom fyra skådespelar kategorierna eller ska en egen kategori för dom !

Jag tyckte också det borde finnas att svensk pris för dubbning allra helst en guldbagge !
"Det är väl talat, men låt oss nu odla vår trädgård"

Richardo

Citat från: gstone skrivet 11 november 2018 kl. 11:48:02
Jag tyckte också det borde finnas att svensk pris för dubbning allra helst en guldbagge !

Visst. Det enda man behöver göra är att be någon att skapa en statyett, hyra en jury och hyra en lokal plus skicka inbjudningar. Så enkelt är det att skapa oberoende pris för dubbning i Sverige. ;D

E

Om det hade funnits en Guldbagge för bästa dubbning på 90-talet hade Rikard Wolff garanterat vunnit en sådan för sin insats som Scar ;)