Till nästa uppdatering. 
Jag har dock tyvärr inte tid att se och lyssna igenom hela filmen för att försöka lista ut vem som spelar respektive rollfigur just nu, så det skulle jag uppskatta om någon annan kunde hjälpa till med.
De flesta av de här skådespelarna har ju tämligen säregna röster, som inte borde vara så svåra att placera in...
Tog mig an att försöka identifiera rösterna.

Dock var det en röst jag inte lyckades identifiera och det var hästens. Visserligen har han bara en liten replik... Jag kunde heller inte avgöra om hönornas kacklande också var dubbat eller inte. Detsamma gäller strutsungens läte. Jag upptäckte även att kalkonen Gobble Gobble byter röst i de två sista kortfilmerna. I de sista två spelas han av Mattias Knave (honom verkar man ha missat få med i creditlistan) och i den första låter det som det är Annica Smedius som gör hans röst.
Kortfilmer? Japp! Det är ingen traditionell film utan "Ricky Räv" består av tre längre kortfilmer (eller snarare specials) producerade mellan 1986-1988. Man har även vänt på ordningen på dessa kortfilmer/specials så trean kommer före tvåan. Jag kunde även bara hitta de engelska titlarna, om någon vet vad de heter på kymriska så du/ni gärna hojta till! Det var också bara en av kortfilmerna som hade en svensk titel.
Jag hade även problem med att uppfatta namn på vissa av rollfigurerna (speciellt bondens namn) så någon får gärna rätta mig. Liksom om jag hört fel på någon röst

A Winter Story (1986)
Myrra Malmberg - Siân
Steve Kratz - Sionn
Johan Hedenberg - Bonden Evan Jones
Annica Smedius - Sara
Nick Atkinson - Ricky
Annica Smedius (?) - Gobble Gobble
Turkey Love (1988)
Mattias Knave - Gobble Gobble
Johan Hedenberg - Tuppen
Johan Hedenberg - Bonden Evan Jones
Myrra Malmberg - Bettan
Annica Smedius - Sara
Nick Atkinson - Ricky
? - Hästen
Påskägget (The Easter Egg, 1987)
Mattias Knave - Uppläsare av titel
Johan Hedenberg - Bonden Evan Jones
Annica Smedius - Sara
Mattias Knave - Gobble Gobble
Nick Atkinson - Ricky