Forumnyheter:

Då forumet använder sig av databasen Stop Forum Spam för att blockera kända spammare finns det en liten risk att oskyldiga drabbas av detta, som råkar ha samma IP-adress som kända spammare har haft. Om du är en av dem och inte lyckas att skriva inlägg på forumet, följ denna länk för att ta bort blockeringen, eller skicka e-post till med din IP-adress.

Huvudmeny

Övriga filmfrågor

Startat av moviefan, 25 januari 2025 kl. 15:04:42

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.

moviefan

(I denna tråd kan vi ställa frågor som rör filmer m.m


Har fantasyfilmen Månprinsessan varit biovisad här i Sverige ?  Filmen är en mycket bra fantasyfilm, med bra story och skådespelare.  

Anders M Olsson

Citat från: moviefan skrivet 25 januari 2025 kl. 15:04:42(I denna tråd kan vi ställa frågor som rör filmer m.m)


Har fantasyfilmen Månprinsessan varit biovisad här i Sverige ?  Filmen är en mycket bra fantasyfilm, med bra story och skådespelare. 
Såvitt jag kan se har den aldrig varit biovisad i Sverige. Den har getts ut på DVD och Blu-ray, visats på TV4 Film, finns som digital hyr- och köpfilm på SF Anytime och som lånefilm på Cineasterna.

moviefan

Har ni sett Pojken i Randig Pyjamas ? Den är mycket bra men rätt hemsk och sorglig.

moviefan

Är Den engelska patienten sevärd ?