Forumnyheter:

Då forumet använder sig av databasen Stop Forum Spam för att blockera kända spammare finns det en liten risk att oskyldiga drabbas av detta, som råkar ha samma IP-adress som kända spammare har haft. Om du är en av dem och inte lyckas att skriva inlägg på forumet, följ denna länk för att ta bort blockeringen, eller skicka e-post till med din IP-adress.

Huvudmeny

Fem Myror är fler än fyra elefanter

Startat av TonyTonka, 15 januari 2012 kl. 02:43:21

Föregående ämne - Nästa ämne

0 Medlemmar och 2 gäster tittar på detta ämne.

Monsieur Hulot

Jag vet inte om detta har nämnts i tråden, men vi kan ta det igen.

Om man räknar ihop alla avsnitt från samtliga säsonger (inkl. julshowen) har totalt 142 avsnitt sänts på SVT - det är ganska mycket!

MOA

Citat från: Monsieur Hulot skrivet Igår kl. 20:37:46Jag vet inte om detta har nämnts i tråden, men vi kan ta det igen.

Om man räknar ihop alla avsnitt från samtliga säsonger (inkl. julshowen) har totalt 142 avsnitt sänts på SVT - det är ganska mycket!
Nä den totalen nämndes nog inte tidigare men imponerade att det blev så mycket. Allt var nog också oväntat från SVTs sida

Monsieur Hulot

Citat från: MOA skrivet Igår kl. 21:01:35Nä den totalen nämndes nog inte tidigare men imponerade att det blev så mycket. Allt var nog också oväntat från SVTs sida
Ja verkligen! :) Glömde kanske nämna att det är 59 originalavsnitt (då räknas julshowen). Resterande 83 avsnitt är innehållet i tre olika urvalsrepriser; Fem små myror, 1978 års version och 1984 års version.